Nie ma sytuacji bez wyjścia i luk, których nie da się wypełnić.

Ronald Reagan

Protetyka

Z dzieciństwa pamięta się wiele rzeczy, np. watę cukrową na patyku, dmuchane latawce czy grę w domino. Jako dorośli skupiamy się na innych rzeczach, ale nadal pamiętamy smaki sprzed lat i dawne gry. I doskonale wiemy, na czym polega efekt domino. Tak jest też z naszym uzębieniem. Zęby stanowią spójny zespół, zgraną drużynę, w której brak choćby jednego gracza powoduje zamieszanie. A w przypadku zębów – nieprawidłowości zgryzowe, zanik kości, zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych i utratę kolejnych zębów. Nie wspominając już o względach estetycznych i kompleksach, jakie powodują. Dlatego utraconego zęba należy jak najszybciej zastąpić nowym, dołączyć do gry rezerwowego zawodnika. I tym właśnie zajmuje się jedna z dziedzin stomatologii – protetyka. W Villa Nova Dental Clinic w Warszawie jesteśmy w stanie zaoferować Państwu wszystkie najnowsze rozwiązania dostępne na świecie. Wykwalifikowany i doświadczony zespół lekarzy – pasjonatów odpowiednio doradzi i wspólnie z Państwem wybierze trwałe, estetyczne rozwiązanie, dostosowane do Państwa potrzeb.

Protetyka to nie tylko protezy.

Wachlarz uzupełnień protetycznych, które możemy zaoferować Pacjentowi jest znacznie szerszy i ciągle powiększa się o kolejne nowości.

Obecnie stosujemy:

  • inlay’e,
  • onlay’e,
  • licówki porcelanowe,
  • korony,
  • mosty,
  • wkłady koronowo-korzeniowe,
  • protetykę stosowaną w przypadku implantów,
  • no i oczywiście protezy.

To prawda, że ciężko jest nie ulec perspektywie pięknych, białych zębów, ale w przypadku uzupełnień protetycznych łatwo przekroczyć granicę sztuczności. Protetyka w klinice Villa Nova stara się wytłumaczyć naszym pacjentom, że w przypadku takich uzupełnień najważniejsze są naturalne proporcje i harmonijne ustawienie w stosunku do twarzy. Dlatego na podstawie wnikliwej analizy każdego przypadku bardzo dokładnie omawiamy przebieg i formę leczenia. W niektórych przypadkach przygotowujemy symulację komputerową. Współpracujemy z najlepszymi laboratoriami dentystycznymi, których pracownicy należą do grona czołowych techników w Polsce, a ich prace wyróżniane i prezentowane są na wielu kongresach. Dzięki protetyce pomagamy naszym Pacjentom wybrać idealne dla nich rozwiązanie spośród „morza protetycznych propozycji”, tak, aby każdy z nich mógł się cieszyć promiennym uśmiechem.